მოსამართლე გიორგი ჩემია გარდაიცვალა
მოსამართლე გიორგი ჩემია გარდაიცვალა. სამწუხარო ინფორმაციას მისი კოლეგა მაია ჯვარშეიშვილი ავრცელებს.„მე ძალიან კეთილი, ერთგული და საიმედო მეგობარი მყავდა... მრცხვენია, რომ გვერდით ისე ვერ დავუდექით, როგორც იმსახურებდაო, ერთმა ძალიან კარგმა ადამიანმა დაწერა... მართალია.. გვაპატიე გიო, რომ ისე ვერ დაგიდექით გვერდით, როგორც იმსახურებდი...შენ არ დაგიმსახურებია ის ტკივილი, რომელსაც ვერ გაუძელი. მშვიდად განისვენე... უფალი, რომელიც შენ გწამდა, გიყვარდა და გეიმედებოდა, ყველაფერს ხედავს... მჯერა, შენი სული დაიმკვიდრებს სასუფეველს მართალთა შორის და იქიდანაც არ მოაკლებ ლოცვას შენს ოჯახს... არც ჩემი ოჯახი დაგავიწყდება... ამქვეყნად ხომ არ გვაკლდა შენი ლოცვა. მშვიდობით.. უსამართლობაა შენი გარდაცვალება, გიორგი ჩემია“, - წერს მაია ჯვარშეიშვილი.ცნობისთვის, გიორგი ჩემია სანდრო გირგვლიანის საქმის განმხილველი იყო.2002-2006 წლებში იყო ჩოხატაურის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე და მივლინებით მოსამართლის უფლებამოსილებას ახორციელებდა რუსთავის საქალაქო სასამართლოში;2006-2010 წლებში იყო თბილისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლე;2010 წლის ოქტომბრიდან დაინიშნა თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლედ.
მსოფლიო • 1743573924
ცნობილი ამერიკელი მსახიობი ველ კილმერი 65 წლის ასაკში გარდაიცვალა. ინფორმაციას The New York Times-ი ავრცელებს.გამოცემის ცნობით, კილმერი ლოს-ანჯელესში გარდაიცვალა. მსახიობის ქალიშვილის, მერსედეს კილმერის განცხადებით, გარდაცვალების მიზეზი პნევმონიაა. მისი თქმით, 2014 წელს მსახიობს ყელის კიბოს დიაგნოზი დაუსვეს, თუმცა ის მალევე განიკურნა.ველ კილემრი 1959 წლის 31 დეკემბერს ლოს-ანჯელესში დაიბადა. ის 1981 წლიდან კინოსა და თეატრში მუშაობდა. 1995 წელს კილმერმა ფილმში „ბეტმენი სამუდამოდ“ ბეტმენის როლი შეასრულა, რამაც მას პოპულარობა მოუტანა.კილმერს აგრეთვე მონაწილეობა აქვს მიღებული რეჟისორ რენი ჰარლინის ფილმში „აგვისტოს ხუთი დღე“, რომელიც რუსეთ-საქართველოს ომზეა გადაღებული.