როგორი ამინდი იქნება 20 თებერვალს - პროგნოზი ქალაქების მიხედვით
20 თებერვალს ქუთაისში უნალექო ამინდს ელოდებიან, დღისით +18 და ღამით +11 გრადუსია მოსალოდნელი.ნალექს არც ოზურგეთში ელოდებიან, დღისით +18 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +10 გრადუსი იქნება. ბათუმში დღისით ჰაერი +18 გრადუსამდე გათბება, ხოლო ღამით +10 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო ამინდია ფოთშიც. დღისით +19 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +11 გრადუსია მოსალოდნელი. ნალექი არც ზუგდიდში იქნება, დღისით ტემპერატურა +17, ღამით კი +9 გრადუსია ნავარაუდევი.სოხუმშიც უნალექო დღეა. +16 გრადუსია მოსალოდნელი დღისით, ღამით +8 გრადუსი დაფიქსირდება.მესტიაში უნალექო დღე იქნება. დღისით +5 გრადუსი იქნება, ღამით კი -6 გრადუსი დაფიქსირდება. ამბროლაურში უნალექო ამინდია, ჰაერი +11 გრადუსამდე გათბება, ღამით კი -2 გრადუსი დაფიქსირდება.ჭიათურაში უნალექო ამინდია, დღისით +13 გრადუსი, ღამით კი +4 გრადუსი დაფიქსირდება. ახალციხეშიც მზიანი დღეა, დღისით +8 გრადუსი, ღამით კი -4 გრადუსი იქნება.ნალექს არც ახალქალაქში ელოდებიან. ტემპერატურა დღისით +1, ღამით კი -12 დაფიქსირდება.ბორჯომში უნალექო დღეა, +4 იქნება დღისით, ღამით კი -4 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღეა მოსალოდნელი ბაკურიანში, დღისით +4 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით -5 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო დღეს ელოდებიან გორში, დღისით +11 გრადუსი, ღამის განმავლობაში კი -1 გრადუსი დაფიქსირდება. ცხინვალში ჰაერის ტემპერატურა +10 გრადუსი იქნება, ღამით კი -1 გრადუსი დაფიქსირდება.გუდაურშიც უნალექო ამინდია მოსალოდნელი, დღის განმავლობაში +2 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი ჰაერის ტემპერატურა -7 გრადუსი იქნება. ომალოში უნალექო დღეა, დღისით +6, ღამით კი -6 გრადუსი დაფიქსირდება.ლაგოდეხში უნალექო დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღის განმავლობაში +11 გრადუსი იქნება, ღამით კი +4 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღე იქნება თელავში, +12 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +2 გრადუსია ნავარაუდევი.ნალექი არც გურჯაანში იქნება. დღისით +13 გრადუსი, ღამით კი +3 გრადუსი დაფიქსირდება. სიღნაღში უნალექო დღეა მოსალოდნელი, დღისით +12 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით +4 გრადუსი დაფიქსირდება.რუსთავშიც მზიანი დღეა მოსალოდნელი, დღისით +13 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით კი +2 გრადუსი დაფიქსირდება.თბილისშიც მზიან დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +13 გრადუსს მიაღწევს, ღამით კი +2 გრადუსი იქნება.
1771566737
ტრამპის "მშვიდობის საბჭოს" პირველ სხდომაზე მონაწილეებმა, ღაზის სექტორის დასახმარებლად, 7 მილიარდი დოლარის გამოყოფის შესახებ განაცხადეს
დონალდ ტრამპის "მშვიდობის საბჭოს" პირველ სხდომაზე მონაწილეებმა, ღაზის სექტორის დასახმარებლად, 7 მილიარდი დოლარის გამოყოფის შესახებ განაცხადეს, 5 ქვეყანა კი მზად არის, ტერიტორიაზე საკუთარი ჯარები გაგზავნოს.საერთაშორისო ძალებს ღაზაში წესრიგის დაცვა, ცეცხლის შეწყვეტის რეჟიმის შესრულებაზე ზედამხედველობა და მშვიდობის დამყარების ხელშეწყობა დაევალებათ.ცნობილია ისიც, რომ თავად შტატები "მშვიდობის საბჭოში" 10 მილიარდ დოლარს შეიტანს. ამის შესახებ განცხადება დონალდ ტრამპმა გააკეთა და აღნიშნა, რომ "მშვიდობის საბჭო" ყველაზე პრესტიჟული ორგანოა, რაც კი ოდესმე შექმნილა.