საქართველოს ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის კმ93-კმ107 (გუდაური(ფოსტა)–კობი) მონაკვეთზე მსუბუქი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგენილია, ხოლო მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის გადაადგილება დროებით აკრძალულია.გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მლეთა-გუდაურის და გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება გაუჩერებლად გავლის რეჟიმში, გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე მხოლოდ ზვავდამცავი გვირაბების გავლით.
ბათუმის ბულვარის სანაპირო ზოლის დასუფთავება დილიდან მიმდინარეობს
შტორმის შედეგად პრომენადისა და ველობილიკების ცალკეული მონაკვეთები ქვიშის მასამ დაფარა.სამუშაო პროცესში დასუფთავების სამსახურთან ერთად, ბათუმის ბულვარის მობილური ჯგუფები არიან ჩართულები.ტერიტორიების გაწმენდა და სანაპირო ზოლის პირვანდელი მდგომარეობით აღდგენა დღის განმავლობაში ეტაპობრივად განხორციელდება.
ქალთა სპორტის ხელშეწყობის მიზნით,  რუსთავის მერია,  გოგონათა საფეხბურთო გუნდს, საერთაშორისო ტურნირზე გამგზავრებას დაუფინანსებს
1771578920
რუსთავის  გოგონათა  საფეხბურთო გუნდი, ესტონეთის  საერთაშორისო ტურნირში - „Poseidon Girls Cup 2026” მიიღებს მონაწილეობას.15 წლამდელ გოგონათა საფეხბურთო გუნდი,  ესტონეთში რუსთავის მერიის ფინანსური მხარდაჭერით გაემგზავრება.  ტურნირამდე კი ისინი ინტენსიურ  ვარჯიშებს ახალ ტექნიკურ სტადიონზე გადიან. ახალგაზრდა სპორტსმენებს, რუსთავის მერი ნინო ლაცაბიძე შეხვდა და  წარმატება უსურვა მათ.„რუსთავში, სპორტის განვითარების სტრატეგიის ძალიან მნიშვნელოვანი ნაწილია სხვადასხვა სახეობებში, მათ შორის ფეხბურთში, გოგონათა ჩართულობა. სპორტული ინფრასტრუქტურის განვითარებითა და ჩვენი სპორტსმენების წახალისებით, ვცდილობთ მეტი მოტივაცია მივცეთ მათ, იმისთვის, რომ წარმატებულები იყვნენ და მეტი გამარჯვებები მოიპოვონ,“- განაცხადა რუსთავის მერმა ნინო ლაცაბიძემ. ქალთა  საფეხბურთო გუნდი,რუსთავში 2023 წელს ჩამოყალიბდა და პირველ წარმატებებს უკვე მიაღწიეს. საქართველოს ჩემპიონატზე, რომელიც ასაკობრივ გუნდებს შორის გასულ წელს პირველად ჩატარდა,  რუსთაველმა გოგონებმა მეოთხე ადგილი დაიკავეს.ქალთა სპორტის ხელშეწყობა, რუსთავის მერიის სპორტის განვითარების სტრატეგიის ერთ-ერთი მიმართულებაა. ქალაქის მერიის სტიპენდიით  ამ ეტაპზე 22 წარმატებული  სპორტსმენი გოგონა სარგებლობს. უმაღლეს ლიგაში მოასპარეზე ფრენბურთელ გოგონებს კი ცოტა ხნის წინ,  რუსთავის მერიამ ყოველთვიური ანაზღაურება დაუნიშნა.