„საქართველოს ნაკრებს ყველა გუნდთან მოგება შეუძლია“ - მერებაშვილი სომხებთან თამაშებზე
ვეტერანი ფეხბურთელების მოსაზრება საქართველოს ეროვნული გუნდის თამაშზე მუდამ საინტერესო მოსასმენია, რადგან მათ აქვთ როგორც წარმატების, ასევე წარუმატებლობის გამოცდილება და ბუნებრივია, თითოეული მათგანისთვის ამ ფორმაციის ნაკრების ასეთი უმაღლესი დონის თამაში სასიამოვნო საყურებელია. განსაკუთრებული რესპოდენტია გიორგი მერებაშვილი, რომელიც ყოველთვის ამომწურავად საუბრობს და არც ერთ შეკითხვაზე პასუხის გაცემას არ ერიდება. თბილისის „დინამოსა“ და საქართველოს ეროვნული გუნდის ყოფილმა ფეხბურთელმა Crystalsport-თან ინტერვიუში სომხებთან ქართველი ფეხბურთელების ასპარეზობა დეტალურად შეაფასა.გიორგი მერებაშვილი:„საქართველოს ამ ფორმაციის ნაკრების ყველაზე მეტად ის მომწონს, რომ როგორც ძლიერ, ასევე სუსტ მოწინააღმდეგესთან ძალიან შემტევ, სანახაობრივ ფეხბურთს თამაშობს. სასიხარულოა ის ფაქტიც, რომ გამონაკლისი არც სომხეთის ეროვნულ გუნდთან ჩატარებული თამაშები ყოფილა და განსაკუთრებით თბილისურ მატჩს გამოვარჩევდი. გუნდმა როგორც ერთმა მთლიანმა ორგანიზმმა საოცარი შთაბეჭდილება დატოვა და 180 წუთის განმავლობაში შეცდომები მინიმუმამდე იყო დაყვანილი. იცით რაშია წარმატების მთავარი საიდუმლო? თითოეული ფეხბურთელი ინდივიდუალიზმთან ერთად, გუნდური აზროვნებით გამოირჩევა და ამის ნათელი მაგალითი ჩემთვის ერევანში გიორგი მიქაუტაძის მიერ გატანილი გოლი იყო...“განაგრძე კითხვა