პროვოცირების პოლიტიკამ მიზანს ვერ მიაღწია - ერდოღანი
სხვადასხვა სამუშაოების ჩატარების გამო 27 მარტს ელექტრომომარაგება დროებით შეიზღუდება, - ინფორმაციას და ქუჩების ჩამონათვალს „თელასი“ ავრცელებს.
კომპანიის ცნობით, შეზღუდვა შეეხება შემდეგ რაიონებს:
სამგორის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: სამგორი-2 დასახლების II ქუჩის, კაკლიანის, გახოკიძის, დამპალოს, ბერიაშვილის და თვალჭრელიძის ქუჩების მოსახლეობას.
ისნის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ნავთლუღის დასახლების, ქეთევან დედოფლის გამზირის (ნაწილობრივ), ლობჟანიძის და ნავთლუღის ქუჩების მოსახლეობას.
ჩუღურეთის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 13:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ხონის, სალხინოს, სენაკის, თეკლეთის, აბაშის, ტაშირის, ლანჩხუთის, ლაილაშის, გივიშვილის, ჭალადიდის, ლებარდოს, ქვალონის, ცაიშის და ასხინის ქუჩების მოსახლეობას.
საბურთალოს რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: დიღმის სასწავლო მეურნეობის და ბობ უოლშის ქუჩის მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 15:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ლისის ტბის მიმდებარე ტერიტორიის, ნაფეტვრების გზის მიმდებარე ტერიტორიის, ანჯაფარიძის, ფხაკაძის, დანელიას, უნივერსიტეტის და საშკა იოსელიანის ქუჩების მოსახლეობას.
ნაძალადევის რაიონი
ქსელში გადართვების გამო 01:00 საათიდან 04:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: დიდუბის დასახლების, გურამიშვილის გამზირის (ნაწილობრივ), ცოტნე დადიანის (ნაწილობრივ), ღრმაღელის, ციხისძირის, ჭყონდიდელის, ზესტაფონის, მექანიზაციის, ტოროშელიძის, ერისთავის, მოლითის, დაისის, კნოლევის, ნინუას, ბეჟანიშვილის, ინდუსტრიის, ლომთათიძის, ქართველიშვილის, ქსოვრელის, ზედაზნის, წინანაურის, ნათაძის, ღოღობერიძის, ჭილაძის, ტრაქტორის, ბაგინეთის, ხვინგიას, ქუთათელაძის, გოცირიძის, მახალდიანის, რკინიგზის, სააკაძის და ქავთარაძის ქუჩების მოსახლეობას.
კომპანია ბოდიშს უხდის მომხმარებლებს შექმნილი დისკომფორტის გამო. სამუშაოების დასრულების შემდეგ აბონენტებს ელექტრომომარაგება აღუდგება.