ჩეხეთში სამგზავრო მატარებელი რელსებიდან გადავიდა - არიან დაშავებულები
განსაკუთრებით 2022 წლიდან, ევრობიუროკრატია ცდილობს რომ სალომე ზურაბიშვილი სათავეში ჩაუყენოს იმ ჯგუფს, რომელსაც ვერ ერევა ისე, როგორც ზეთი და წყალი ვერ ერევა ერთმანეთს, - განაცხადა პარლამენტის თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ გიორგი ვოლსკიმ.
გიორგი ვოლსკიმ ჟურნალისტებთან გუშინდელ აქციაზე საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის გამოსვლა შეაფასა.
„დაძაბულობა შიგნიდან აღარ არის უკვე, ზედაპირზე რაღაც ფუთ-ფუთია ადამიანებისა, რომლებიც ერთმანეთს უპირისპირდებიან ერთი მთავარი პრინციპით - რომელი უფრო მეტი დამანგრეველი ძალის მქონეა - სააკაშვილი, გარეთ რომ იყოს და მისი მიმდევარი ლევან ხაბეიშვილი თუ სალომე ზურაბიშვილი, ამ თემასთან დაკავშირებით არის მუდმივი კამათი. სალომე ზურაბიშვილი არის წარმოდგენილი როგორც ლიდერი“, - აღნიშნა გიორგი ვოლსკიმ.
ოპოზიციაში სალომე ზურაბიშვილის გუშინდელი გამოსვლით იმედგაცრუებულები არიან. მმართველი გუნდის აზრით კი, გუშინ კიდევ ერთხელ დადასტურდა, რომ ოპოზიციის ერთიანობა მოჩვენებითი და ტყუილია.