რეტროგრადული მერკური და ვენერა - შეთანხმებების შეფერხება, ფინანსური არასტაბილურობა და ურთიერთობების გამოწვევები.
რეკომენდაციები ცხოვრების სხვადასხვა სფეროსთვის
რეკომენდებულია: ძველი პროექტების განხილვა, საჭირო კორექტივების შეტანა. შემოქმედებით ამოცანებზე მუშაობა.
კვლევა, დაგეგმვა და გრძელვადიანი მიზნების ასახვა.
მოერიდეთ: კონტრაქტების გაფორმებას ან ახალი შეთანხმებების დადებას (რეტროგრადული მერკური). მნიშვნელოვანი ფინანსური გადაწყვეტილებების მიღებას. არ შეიძლება ყველაფრის ნდობა, რასაც გესმით - მოტყუების რისკი მაღალია.
2. ოჯახი და სახლი
კარგია: გამწმენდი ენერგია სახლში (საკმევლის დაწვა, დამცავი სიმბოლოების გამოყენებით). გაატარეთ დრო ოჯახთან ერთად მშვიდ, ჰარმონიულ ატმოსფეროში. დაუმთავრებელი საყოფაცხოვრებო სამუშაოების დასრულება.
მოერიდეთ: კონფლიქტს და ემოციური გამოხტომებს - გაუგებრობები შეიძლება გამწვავდეს. დაპირებების მიცემას - ისინი შეიძლება არ შესრულდეს. დიდი შეკრებებს ან წვეულებებს - დღის ენერგია არასტაბილურია.
3. შოპინგი და ხარჯვა
რა ვიყიდო: სულიერი წიგნები, მედიტაციის ან დასვენებისთვის გამოსადეგი ნივთები. დამცავი ამულეტები ან წმინდა სიმბოლოები.
რას უნდა მოერიდოთ:
ძვირად ღირებულ შესყიდვებს, მათ შორის მანქანები, ელექტრონიკა და უძრავი ქონება. სილამაზის ან კანის მოვლის საშუალებების ყიდვსა და სამკაულებს - შესაძლოა კმაყოფილება არ მოიტანოს.
4. ჯანმრთელობა, ოპერაციები და დიეტა
მოწყვლადი ორგანოები:
ფეხები, ნერვული სისტემა და იმუნური სისტემა. შფოთვის, დაღლილობისა და ემოციური გადაღლის რისკი.
ოპერაციები, რომლებიც თავიდან უნდა იქნას აცილებული:თვალები, ფეხები, ლიმფური სისტემა და სისხლის მიმოქცევა.
სასარგებლო პროცედურები:
დეტოქსიკაციის, მარხვა ან მსუბუქი გამწმენდი დიეტები. რელაქსაციის ტექნიკა, როგორიცაა იოგა, მედიტაცია და სუნთქვის ვარჯიშები. დალიეთ ბევრი მცენარეული ნაყენები და წყალი.
დიეტის რეკომენდაციები:
მსუბუქი მცენარეული საკვები, სუპები და ორთქლზე მოხარშული ბოსტნეული.მოერიდეთ მძიმე, ცხარე ან ზედმეტად დამუშავებულ საკვებს. შეამცირეთ შაქრისა და კოფეინის მიღება.
5. კრისტალები და მინერალები
სასარგებლო ქვები:
ობსიდიანი - დაცვისა და ნეგატივის გასაწმენდად. ამეთვისტო - ინტუიციისა და შინაგანი წონასწორობის გასაძლიერებლად. მთვარის ქვა - ემოციების სტაბილიზაციასათვის.
ქვები, რომლებსაც დღეს უნდა მოერიდოთ: პირიტი, ძოწი - ძალიან ინტენსიურია ამ არასტაბილური დღისთვის“, – წერს ასტროლოგი სოციალურ ქსელში.