“თბილისი ენერჯი" განცხადებას ავრცელებს
ქსელის რეკონსტრუქციის გამო, 1-ელ აპრილის, 22:00 საათიდან, 2 აპრილის 10:00 საათამდე დროებით შეწყდება გაზის მიწოდება ისნისა და სამგორის რაიონების ნაწილისთვის. ამის შესახებ ინფორმაციას "თბილისი ენერჯი" ავრცელებს.
მათივე ცნობით, გაზის მიწოდების აღდგენა დაიწყება 2 აპრილის 10:00 საათიდან და ეტაპობრივად დასრულდება 19:00 საათამდე. გთხოვთ, იყოთ ყურადღებით და არ დატოვოთ გაზის ონკანები ღია მდგომარეობაში.
"გაზის მიწოდება შეუწყდება: საცხოვრებელ კორპუსებს, კერძო სახლებისა და კომერციულ ობიექტებს შემდეგ ლოკაციებზე:
ქეთევან წამებულის (წმ. ქეთევან დედოფლის) გამზ. 63ა, 63ბ, 65, 67, 69, სტეფანე ჭრელაშვილის ქ. 1, ჩოლოყაშვილის I კვ-ში მდებარე საცხოვრებელი კორპ. 1 (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 9), 2 (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 11), 3 (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 13), 4 (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 15) 5 (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 17), ჩოლოყაშვილის ქ. 57-1 (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 37), 57-2 (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 41), 57-3 (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 35), 57-4 (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 39), ჩოლოყაშვილის ქ. 1/1, ჩოლოყაშვილის კვ. II-ში მდებარე კორპ. 2 – იგივე ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 45 (გაბრიელ სალოსის გამზ. 3), ჩოლოყაშვილის ქ. 1/2 (გაბრიელ სალოსის გამზ. 5) ჩოლოყაშვილის ქ. 1/3-ში (გაბრიელ სალოსის გამზ. 1), ჩოლოყაშვილის ქ. 1-7/1 (მიხეილ აბრამიშვილის ქ. 37), ჩოლოყაშვილის ქუჩა, ნაკვ. 003/002 (მ. აბრამიშვილის ქ. 36 - დოსააფის შენობის მიმდებარედ) შპს ბალავარი პროპერთის"-ს საცხოვრებელი კორპუსების, ჩოლოყაშვილის ქ. 48ა (ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 48ე), ლერწმის ქ. 1-ში მდებარე შპს ,,თბილის ჰაუსი"-ს საცხოვრებელი კორპუსის მოსახლეობას, ჩოლოყაშვილის II კვ-ში მდებარე კორპ. 2 (სალოსის გამზ. 45), ჩოლოყაშვილის II კვ-ში მდებარე კორპ. 1-ის მიმდებარედ შპს ,,ჰაუს დეველოპმენტი"-ს, ბერი გაბრიელ სალოსის მოედ. 3-ში მდებარე შპს ,,ასორტი გრუპი"-ს საცხოვრებელი კორპუსის, ბაღდადის (რიჩარდ-ჰოლბრუკის), ნავთლუღის ქ. 10-ში მდებარე შპს ,,პრაიმ არქი"-ს საცხოვრებელი კომპლექსის, ნავთლუღის ქ. 33-ში მდებარე შპს ,,ჯი ემ თი"-ს, საექიმოს გასავალის (ვლ. ლობჟანიძის), სოლომონ დოდაშვილის, რთველაძის, ჩკალოვის, ბაღდადის (რიჩარდ ჰოლბრუკის), ჰოსპიტალის შეს-ის, სამხედრო ქალაქის, ასევე ლერწმის, მეგობრობის, წერნაკის, II, III დოლაბაურის, კაჭარავას, უჯარმის, ჩოლოყაშვილის კვ. II-ში მდებარე კორპუსი 2 – იგივე ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ. 45
პატარძეულის, ორთაჭალის ტურფის ტერიტორიაზე მდებარე საცხოვრებელი კომპლექსის (არტურ ლაისტის ქ. 3, 5, 6, 7, 9, 11-ის კორპუსების მოსახლეობა), არტურ ლაისტის ქ. 13-ში მდებარე შპს ,,ევრომშენი 21"-ის, ლაისტის ქ. 4-ში მდებარე შპს ,,ტიფლისი"-სა და შპს ,,ორთაჭალის თაუერი"-ს საცხოვრებელი კორპუსების, ასევე მიმდებარედ - ნიკოლა ბაჟანის, მარჯორი უორდროპის, არტურ ლაისტის მეგობრობის, აჰმედ ჯავადის, მიხეილ აბრამიშვილის, გრიგოლ აფშინაშვილის, მეგობრობის, ბერი გაბრიელ სალოსის გამზ-ზე, მალხაზოვის შესახვევებში, მანავის, ალექსანდრე ამილახვარის, ჩოლოყაშვილის, ორთაჭალის ტურფის მიმდებარედ, ლერწმის ქუჩის მიმდებარედ, ჩოლოყაშვილის (ახლ. ბერი გაბრიელ სალოსის გამზირის დასაწყისი) ქუჩის მიმდებარედ – მტკვრის სანაპიროზე მცხოვრებ კერძო სექტორის მოსახლეობას.
აგრეთვე აღნიშნულ ტერიტორიაზე განთავსებულ კომერციულ ობიექტებს – შპს ,,ძველი უბანი 2"-ს, შპს ,,ლიონს"-ს, რესტორან ,,ასტორია"-ს, ბაგა-ბაღი # 215-ს, შპს ,,თბილისის ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტს", შპს ,,მონიო"-ს, ისანი-სამგორის კომპლექსურ სპორტულ ცენტრს. ასევე გაზმომარაგება შეუწყდათ - დოდაშვილის მოედანზე მდებარე გაზგასამართ სადგურ ,,ვისოლს", ნავთლუღის ქუჩაზე - ისანი-სამგორის რაიონის გამგეობას, პოლიციის შენობას, ჩოლოყაშვილის ქუჩაზე – საცურაო აუზს ,,ოლიმპი" - შპს ,,მონიო"-ს, ჰუმანიტარულ უნივერსიტეტს, ჩოლოყაშვილის ქ. 48-ში - ,,ფრესკო შოპინგ ცენტრს", შპს ,,ჯნეს 777" – რესტორანი ,,Aასტორია", #215 საბავშვო ბაგა-ბაღს, საექიმოს ქუჩაზე – საქართველოს სახელმწიფო დაცვის სპეციალურ სამსახურს, ნავთლუღის ქუჩაზე – ისანი მოლს, სუპერმარკეტ ,,კარფურს" (შპს ,,ქროსი 2"), ქ. წამებულის გამზ. 69-ში - სს ,,სამედიცინო კორპორაცია ევექსს", ნავთლუღის ქ. 11-13-ში – შპს ,,ავერსის კლინიკა"-ს, შპს ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლა ,,ინტელექტს", დოდაშვილის ქუჩაზე – საკონდიტრო ,,ნარცისს", ბაღდადის ქუჩაზე – შპს ,,რივერ ჰოლ თბილს", ი/მ ელიზა კაპანაძეს, შპს ,,ასტორია 2012"-ს, შპს ,,LION"-ს და ზემოთ აღნიშნულ ტერიტორიაზე განთავსებულ სხვა კომერციულ-კომუნალურ ობიექტებს. ჯამში 9500-ზე მეტი აბონენტი”, - ნათქვამია ინფორმაციაში.