ისტორიაში პირველად, ფიგურულ ციგურაობაში, საქართველომ ოლიმპიური მედლები მოიპოვა
ტელეკომპანია „იმედის“ დაკვეთით GORBI საზოგადოებრივი აზრის კვლევის შედეგებს აქვეყნებს. შეკითხვაზე, „დღეს რომ საპარლამენტო არჩევნები ტარდებოდეს, რომელ პარტიას მისცემდით ხმას, შედეგები ასე გამოიყურება:
„ქართული ოცნება“ 55%„ნაციონალური მოძრაობა“ და „სტრატეგია აღმაშენებელი“ 20%„გირჩი მეტი თავისუფლება“ და „დროა“ 4%„ლელო“ 4%„ევროპული საქართველო“ 3%„საქართველოსთვის“ 3%„პატრიოტთა ალიანსი“ 2%„ლეიბორისტული პარტია“ 2%„მოქალაქეები“ 1%„გირჩი“ 1%სხვა 5%საქართველოს საზოგადოებრივი აზრისა და ბიზნესის კვლევის საერთაშორისო ცენტრმა GORBI-მ 30 სექტემბრიდან 20 ოქტომბრის ჩათვლით, ანუ, კანდიდატის სტატუსზე ევროკომისიის დადებით რეკომენდაციამდე, პირისპირ ინტერვიუს მეთოდით, 2024 სრულწლოვანი რესპონდენტი გამოკითხა. საველე სამუშაოები შემთხვევითი შერჩევის წესით, მთელი ქვეყნის მასშტაბით ჩატარდა. ცდომილების ზღვარი +/- 2.2 %-ია.